MTÜ Psoriaasihaigete Toetamise Ühing
The Support Sociaty for Psoriasis Sufferers in Estonia
Tel. +372 656 7072, 56 204 707, 545 33 660, email: info@psoriaasikeskus.ee

Tutvustus
teenused
psoriaasist
Pildid psoriaasist
UVB valgusravi
tooted
foorum
partnerid
kirjandus
kontakt


Psoriaasi- ja ekseemikreem


Austraalia emuõli

NOORELE PSORIAATIKULE

Kui sa oled äsja teada saanud oma diagnoosi ning haiguse kirjelduse, siis põhjustavad need sinus kindlasti väga palju segadust, ebakindlust, ärevust, ärritust. Tekib rida küsimusi: kuidas edasi elada? kas ma jäängi nüüd selliseks? kui hulluks võib haigus minna? kuidas ma selle haiguse sain? mis saab minu lastest? Kõik see on normaalne, sa ei ole ainus. Statistilistel andmetel põeb sama haigust 2-3% elanikkonnast.

Psoriaas on haigus, mis käib sinuga koos kogu elu. Ta lööb välja tavaliselt siis, kui sa oled stressis ja ärritunud ning kaob peale pikaajalist ravi. Teinekord aga võib juhtuda nii, et haigus tuleb ja kaob iseenesest pikaks perioodiks või hoopis jäädavalt.

Psoriaas ei ole eluohtlik, kuid ta on ebamugav ja kroonilne haigus, mis kohaneb ravimitega, seega tuleks ravimeid vahetada mõne aja pärast.

Kui sa alustad ravi varakult, aitab see sul saavutada paremaid tulemusi. Konsulteeri arstiga, kes määrab sulle ravi, ära usu mullipuhujaid. Eesti Psoriaasiliidu esinaine Tiina Põllumägi ütles meile kunagi, et psoriaasi ravi on tänapäeval lausa kohustus – kõik peavad psoriaasi raviteenust pakkuma.

Kui teed oma valikuid, siis analüüsi ravimeetodi turvalisust, tüsistusi, pikaajalisi tagajärgi, kõrvalmõjusid ning uuri ka seda, kas ravimeetod on alles uus või on tal juba pikk ajalugu, mille jooksul meetodi head ja vead on teada.

Pea meeles, et patsiendil on alati õigus teada saada temale määratud ravimi kõrvalmõjudest, ohutusest ja tagajärgedest.

Ära unusta usaldada kogenud spetsialisti, kes oskab sind ravis nõustada.

Õpi tundma oma haigust ning õpi seda kontrolli all hoidma.

kõik psoriaasistpsoriaasi diagnoosiminepsoriaasi vormidgeneetikapsoriaasi vallandajadnoorele psoriaatikulelaps ja psoriaasrasedusdieetstatistikaMTÜ Psoriaasihaigete Toetamise Ühing, Copyright 2003-2007
Pealeht | Kontakt | E-mail | Psoriaas | valgusraviseadmete müük
Kirjandus | Artiklid | Otsing| Sisukaart | Lingid | Partnerid